Три европейски титли за състезателите на СК „Киокушин“ – Ямбол

Състезателите от Спортен клуб „Киокушин“ – Ямбол спечелиха множество медали от Европейското първенство по киокушин-кан, което се проведе на 24 септември в Мадрид, Кралство Испания.

Десетгодишната Адриана Михалева стана първа в категорията „ката“ и трета при „кумите“ в категория до 50 килограма, възрастова група 12 – 13 години. Европейски шампиони станаха още Иван Костов във възрастова група до 13 – 14 години и Мартин Христов в категория до 60 килограма при 15 – 16-годишните. Ивеслав Маринов заслужи сребро в категория до 35 килограма, възрастова група 10 – 11 години.

Участието на ямболския клуб се осъществи с финансовата подкрепа на Община Ямбол.

България беше представена от каратисти и от други градове. Всички български спортисти спечелиха общо 6 златни медала, 5 сребърни и 7 бронзови отличия, а националният ни отбор се класира на второ място на първенството.

Треньорът на ямболския спортен клуб сенсей Георги Георгиев и колегите му –  сенсеите Андреян Иванов и Мирослав Барбов, успешно завишиха степените си. Те бяха изпитвани лично от Кайчо Рояма в испанската столица Мадрид след края на Европейското първенство. Георги Георгиев вече е носител на четвърти дан.