Във връзка с настъпването на пожароопасния сезон и необходимостта от предприемане на превантивни мерки срещу възникването и разрастването на пожари, Кметство Ботево организира информационна среща със земеделски производители от района.
Инициативата се провежда със съдействието на директора на дирекция „ОМП, обществен ред и сигурност“ Владимир Стоев и с участието на представители на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“.
На срещата са поканени земеделските производители от селата Ботево, Роза, Меден кладенец, Савино и Межда. Основен акцент ще бъдат мерките за пожарна безопасност по време на жътвената кампания, задълженията на стопаните при обработката на земеделските площи и действията за предотвратяване на инциденти, които могат да застрашат реколтата, имуществото и живота на хората.
Срещата ще се проведе на 29 юни 2026 г. от 10:00 часа в читалището на село Ботево.
Организаторите призовават всички земеделски производители да се включат в инициативата, тъй като навременната информираност и добрата координация между институциите и стопаните са ключови за успешното предотвратяване на пожари през летния сезон.



You must be logged in to post a comment.