Отличия за спортистите от спортен клуб „Сила Тунджа“

Кметът на община Тунджа Георги Георгиев приветства председателя на спортен клуб по силов трибой „Сила Тунджа“, с. Чарган – Господин Ангелов. Той обяви, че клуба вече има официална регистрация и представи поредното им отличие.

На провелото се на 31 март 2018 година в град София Републиканско първенство по силов трибой с екипировка, Господин Ангелов е спечелил 2 сребърни и един бронзов медал, а неговия съотборник Кольо Иванов е завоювал четвъртото място.

Двете втори места Господин е спечелил в дисциплината „клек“ и за крайно класиране в трибоя, в категория за младежи до 83 кг., а бронза за движение с мъртва тяга в същата категория.

Кольо Иванов се е състезавал в дисциплината – вдигане от лежанка, в категория за мъже до 74 кг.

Това заслужено отличие е и поредният успех за наскоро създадения спортен клуб. Към момента в клуба по силов трибой от село Чарган се състезават 4 спортисти, но предстои приемането на още членове.

Благодарност и поздравления за достойното представяне на младите тунджански спортисти.