ОД „Земеделие“ – Ямбол напомня: Срокът за регистрация на договори изтича на 30 юни

Областна дирекция „Земеделие“ – Ямбол напомня на всички земеделски стопани, обработващи земеделски земи на територията на областта, че до 30 юни 2026 г. следва да представят в съответните общински служби по земеделие копия от договорите за наем, аренда или съвместна обработка на земята, с които ще участват в споразуменията за ползване през стопанската 2026/2027 година.

Съгласно разпоредбите на Закона за собствеността и ползването на земеделските земи, регистрацията на договорите е необходима за участието в масивите за ползване по споразумение. При необходимост следва да бъдат представени и допълнителни документи, включително документи за собственост и писмени споразумения за продължаване срока на действие на невписани договори.

От Областна дирекция „Земеделие“ – Ямбол призовават ползвателите да не изчакват последните дни преди изтичането на срока и своевременно да подадат необходимите документи, за да бъде осигурено безпроблемното формиране на масивите за ползване за предстоящата стопанска година.