Лекоатлетическа щафета „Освобождение“ по алеите на градския парк

На алеята пред Спортна зала „Диана“ в Градския парк на Ямбол се проведе традиционната лекоатлетическа щафета „Освобождение“, посветена на 144 години от Освобождението на България. Спортното събитие беше организирано от Община Ямбол и Общински детски комплекс – Ямбол.
Официални гости на състезанието бяха заместник-кметът на община Ямбол Енчо Керязов, директор на дирекция „Култура, спорт, младежки дейности, туризъм и връзки с обществеността“ към община Ямбол Диана Димитрова, Илиана Илиева, директор на Общински детски комплекс – Ямбол, Желязко Желязков, главен специалист „Младежки и спортни дейности“ към община Ямбол.
Общо 37 отбора от 15 училища взеха участие в кроса, който се проведе в няколко възрастови групи. Главен съдия на състезанието беше Петрана Чамова.
Заместник-кметът на община Ямбол Енчо Керязов поздрави всички участници, треньори, преподаватели, родители и гости на събитието: „Изключително се радвам, че и тази година Община Ямбол и Общински детски комплекс – Ямбол успяхме да организираме щафетата, за да могат учениците да спортуват и да се порадват.“
При третокласниците първото място спечели Основно училище „Любен Каравелов“, следвано в класирането от Основно училище „П. Р. Славейков“, а третата позиция остана за Основно училище „Проф. Петър Нойков“.
Първото място при четвъртокласниците завоюваха възпитаниците на Средно училище „Св. Климент Охридски“, втората позиция спечелиха учениците от Основно училище „Любен Каравелов“, а на трето място се класира Начално училище „Св. Св. Кирил и Методий“.
Във възрастова група 5-6 клас класирането изглежда по следния начин: първо място за Основно училище „Любен Каравелов“, второ – за Природо-математическа гимназия „Атанас Радев“, трето място – за Основно училище „Николай Петрини“.
При учениците от 7 и 8 клас на върха в класирането стъпи Езикова гимназия „Васил Карагьозов“. На второ място завърши Профилирана гимназия „Васил Левски“, а на трето – Природо-математическа гимназия „Атанас Радев“.
При девойките от 9 до 12 клас първо място завоюваха състезателките от Профилирана гимназия „Васил Левски“, на втората позиция се класира Гимназия по строителство и архитектура, графика и дизайн „Кольо Фичето“ и на трето място завърши Природо-математическа гимназия „Атанас Радев“.
Юношите във възрастова група 9-12 клас завършиха щафетата при следното класиране: първо място спечели Професионална техническа гимназия „Иван Райнов“, на втора позиция се класира Природо-математическа гимназия „Атанас Радев“, третото място зае Профилирана гимназия „Васил Левски“.