КЛА „Тунджа“ затвърждава класата на ямболската атлетика

Станимира Христова от ямболския клуб по лека атлетика „Тунджа“ спечели бронзов медал на завършилият в София национален шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години. Състезанието се проведе в зала „Асикс Арена „, а състезателката ни завоюва отличието  в традиционната за ямболската школа дисциплина – 800м. Станимира се класира и в осмица на 400м.
    Юношата Красимир Кънев, който от скроро се занимава с лека атлетика, остана на стотни от третото място  в спринта на 60 м, но постигна личен резултат 7.12 сек., което е сериозна заявка за следващите състезания.  Краси се представи чудесно и в дългия спринта на 200м и с резултата си се класира на 6-то място.  Хрисиана Дечева натрупа опит в новата си дисциплина 60м препятствено бягане, а  националната ни състезателка Полина Тодорова  финишира първа на 800 м извън класирането.
     Треньори в ямболския клуб „Тунджа“ са Галина и Йордан Атанасови.