Боксов клуб „Априлец“ с шампион на Държавния личен шампионат за младежи

Боксов клуб „Априлец“ е с шампион на Държавния личен шампионат за младежи, който се проведе в Ямбол. Състезатели на 28 клуба от общо 45 успяха да стигнат до първите места в своите категории. От Ямболска област шампион има само БК „Априлец“ – това отново е Иван Христов, който победи убедително и четиримата си съперници и спечели шампионската титла в категория 67 кг за младежи.

Тунджанският боксов клуб участва в шампионата със седем състезатели, петима от тях завоюваха медали.

При девойките БК „Априлец“ спечели и две втори и две трети места в различните категории. Вицешампиони в своята категория са състезателките Маргарита Илиева и Ивелина Георгиева, бронзови медалисти са Мария Стоянова и Джесика Иванова.

Три от медалистките и треньорът им Димитър Мутафов спазиха традицията да обявят успехите си на редовния брифинг с медии на Община „Тунджа“.

Кметът Георги Георгиев поздрави победителите и им пожела да продължават да жънат успехи, за да прославят Боксовия клуб и община „Тунджа“.