Ямболският тим „Академия Фори“ спечели първия етап от Републикански турнир по тенис на маса, ниво В-1

sdr

Отборът „Академия Фори“ – Ямбол спечели първото място на първия етап от Републиканският турнир по тенис на маса (ниво В-1), който се проведе на 8 октомври в Спортен комплекс „Тунджа“ /градски стадион/, Ямбол.

Ямболските спортисти, част от които бяха Николай Велчев, Константин Андреев и Йордан Митев, пребориха конкуренцията на още 7 отбора и над 40 състезатели.

Втората и третата позиция в класирането бяха заети от отборите на „Пазарджик – I“ – Пазарджик и „Орфей“ – Смолян.

Турнирът е част от спортния календар на Българската федерация по тенис на маса (БФТМ) и е организиран от БФТМ, Спортен клуб „Академия Фори“ и Община Ямбол.

За ямболския отбор предстои състезание на 6 ноември, когато ще се проведе вторият кръг от Републиканският турнир (ниво В-1) в спортна зала „Диана“ – Ямбол.