Футболистите на Веселиново са футболни шампиони

Футболистите на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Веселиново са общински първенци в ученическо първенство по футбол в община „Тунджа“. То се проведе на 11.11.2022 година на стадиона в с. Бояджик като първи етап от Националния спортен календар за ученици на Министерството на образованието и науката.

В турнира участваха отбори от 5 до 7 клас на шест тунджански училища в селата Бояджик; Веселиново; Дражево; Кукорево; Роза и Тенево.

Победителите спечелиха 9 точки от футболната надпревара, на второ място със 7 точки се класира отборът на  ОУ „Христо Ботев“, с. Кукорево; трети с 5 точки останаха футболистите на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Бояджик.

Най-добрите отбори получиха купи и грамоти, осигурени от община „Тунджа“, за останалите участници имаше грамоти и футболни топки.

Следващото спортно събитие, заложено в спортния календар на община „Тунджа“ е тенис на маса. Състезанието ще се проведе на 24.11.2022 г., от 10:00 часа в сградата на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Веселиново.