Състезателите от Клуб по спортно ориентиране „Диана“ – Ямбол спечелиха четири медала на Държавното първенство по колоориeнтиране

От 21 до 23 юли 2023 г. в град Бяла и неговите околностите се проведе Държавното първенство по колоориeнтиране. В състезанията взеха участие  всички 43 клубa в страната. Организаторите предоставиха интересни и трудни маршрути, а горещото време беше допълнително предизвикателство.

Състезателите от Клуб по спортно ориентиране „Диана“ – Ямбол се представиха много добре, завоювайки четири медала.

Людмила Димова стана вицешампион в групата Ж-14 на спринтовата дистанция, а в дългата успя да пребори конкуренцията и стана държавен шампион за 2023 г.

Атанас  Райков спечели бронзов медал както в спринтовата, така и в дългата дистанция в групата М-14.

На щафетите при момичетата Даная Христова, Деница Димитрова и Людмила Димова  останаха четвърти в групата на Ж-14.