Момчетата на ФК Ямбол 2015 спечелиха детски турнир след убедителен успех във финала

Отборът на ФК Ямбол 2015 спечели убедително детския футболен турнир, който се проведе на спортен комплекс „Георги Дражев“ в Ямбол. Надпреварата е част от националната програма „Децата и футболът” и се организира от Асоциацията на българските футболисти, със съдействието на Българския футболен съюз.

В състезанието участваха 8 отбора от Ямбол и региона, съставени от деца до 12-годишна възраст.

Във финалния двубой ФК Ямбол 2015 не остави никакво съмнение в превъзходството над градския си съперник и разгроми отбора на Арена-2 (Ямбол) със 7:1. Шампионите бяха наградени от главния координатор на Асоциацията на българските футболисти Николай Христозов.

На третото място завърши тимът на ОФК Стралджа след успех с 4:1 над Бенковски (Зимница) в малкия финал.

Петото място в турнира заслужи тимът на ОФК Елхово, който също в доста резултатен двубой победи Арена-1 (Ямбол) със 7:1.

На седмо място се класира ФК Кабиле (с. Кабиле), след като се наложи над ФК Априлец (с. Бояджик) с 3:0.

Всички участници получиха пълна футболна екипировка, футболни топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор на турнира Кока-Кола.