Златни медали за боксьори от „Априлец“

От 7-ми до 11 април 2021 г., в гр. Кърджали, се проведе Първи кръг на Държавно лично-отборно първенство и купа „България“ по бокс за юноши, в който участие взеха и спортистите на Боксов клуб „Априлец“, с. Бояджик.

Със златни медали от първенството се завърнаха боксьорите Желязко Илиев и Иван Илиев.

Желязко Илиев спечели злато в категория до 52 кг. премервайки сили с още 14 състезатели, а Иван Илиев в категория до 63 кг., побеждавайки 9 състезатели.

Шестнадесетгодишните надежди на боксовия клуб вече имат предложения да се състезават в Националния отбор по бокс за юноши.

След състезанието Боксов клуб „Априлец“ заема пето място, с 13 точки в отборното класиране.

Един от съдиите на турнира бе и Стамен Пенчев – бивш състезател на боксовия клуб.