Баскетболният тим на Ямбол надигра „Левски“ – София

Ямбол победи „Левски“- София с 93:82 като гост в зала „Триадица“ в мач от седмия кръг на Националната баскетболна лига. Това бе четвърти успех за нашия тим от началото на сезона.

Гостите влязоха в срещата като по-добрия отбор и направиха серия от 22:9, но „сините“ успяха да намалят пасива си до 22:26 след първите десет минути. Втората част премина под диковката на Левски, като в края те имаха предимство в резултата – 47:44.

В третата четвърт нещата изглеждаха равностойни и никой от двата тима не успя да натрупа по-убедителна преднина. Всичко се реши в последната част, когато Ямбол поведе с 89:80, а в края Айзък Бонтон вкара тройка за 93:82.

За победителите Питър Кис вкара 21 точки и спечели 5 борби, Айзък Бонтон добави 18 точки и 7 асистенции, Тейлър Къри направи 17 точки и 9 борби, а Николай Михайлов завърши с 13 точки.

Съставът на Ямбол заема четвърто място във временното класиране. На 25 ноември отборът гостува на „Балкан“ в Ботевград.

Снимки: Иван Захариев