Трима състезатели на ОСККБ „Давид“ – Ямбол спечелиха шест медала от Европейското първенство по канадска борба

Трима спортисти от Обединен спортен клуб по канадска борба „Давид“ – Ямбол спечелиха два сребърни и четири бронзови медала от Европейското първенство по канадска борба за хора с увреждания, провело се във Вилнюс (Литва).

Огнян Огнянов завоюва един бронзов и един сребърен медал в категория над 100 килограма, съответно в двубои с дясна и лява ръка. Йордан Йорданов също спечели един бронзов медал в канадска борба с лява ръка и един сребърен с дясна ръка в категорията до 70 килограма. Жулиен Колев завоюва два бронзови медала в двете дисциплини (лява и дясна ръка) в категория до 80 килограма.

Пожелания за още много успехи отправи към спортистите заместник-кметът на Ямбол Енчо Керязов.

Отличията са първи за град Ямбол от Европейско първенство по канадска борба. Следващото голямо състезание е предстоящото Световно първенство в Букурещ (Румъния), което се очаква да започне на 24 ноември 2021 година и да продължи до 3 декември 2021 година.