Трети турнир по спортна стрелба проведе клуб „Диана“

За трета поредна година Стрелкови клуб „ Диана“- Ямбол проведе Държавен турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „ Диана-2017 “- Ямбол. В стартовете на дисциплините пневматичен пистолет и пушка участваха  над 40 стрелци от осем клуба в страната във всички възрастови групи. Състезателите на Стрелкови клуб „Диана“- Ямбол се представиха отлично в пистолетните дисциплини.

При момчетата до 16 години на 40 изстрела пневматичен пистолет на 10 метра Петко Митев спечели сребърен медал с личен рекорд в упражнението. Съотборниците му – учениците в шести клас в СУ „Пиер дьо Кубертен“ , Калоян Калчев и Пламен Симеонов също постигнаха резултати на личните си рекорди и се класираха на трето и четвърто място. При момичета до 16 години на 40 изстрела пневматичен пистолет на 10 метра Мадлен Христова също от СУ „Пиер дьо Кубертен“ остана на трето място. При юношите  до 20 години в дисциплината  пистолет Стрелкови клуб „ Диана“- Ямбол спечели сребърен и бронзов медал. Ту бяха завоювани от вече утвърдените Петко Турлаков и Димитър Драголов. При девойки пистолет Зоринца Драголова е трета. При мъже пистолет Николай Колев от АП „Спорт“ спечели златото следван от Дончо Донев „Тракия“ Пловдив и Борис Кукучев -Несебър. Отличиха се състезателите на СК „Стрелба“ Варна Христо Ненов пистолет юноши, състезателите СК „Светкавица“ Търговище, „Тракия “ и Габрово при девойки и момичета пистолет. В стрелбата с пневматична пушка отличия спечелиха стрелците на „Тракия“ Пловдив , „Севтополис“ Казанлък.

Призьорите в третия Държавен турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „ Диана-2017 “- Ямбол бяха наградени с медали от председателя на Стрелкови клуб „ Диана“- Ямбол, Ангел Тепсизов.