Силно представяне на ямболските стрелци

Стрелкови клуб „Диана“ –Ямбол спечели един сребърен , три бронзови медала и купата за второто място в отборното класиране при юношите в стрелбата 60 изстрела с пневматичен пистолет на 10 метра на Grand Prix  Smederevo. Организатор на състезанието е Стрелческата дружина „Смедерево“ под егидата на оръжейният гигант фирма „Valter“.

В стартовете-24-26 ноември 2017 участваха младите стрелци с почти 200 състезатели от национални отбори и стрелкови клубове от България, Босна и Херцеговина, Хърватска, Словения, Черна гора, Македония и Сърбия. С това домакините от Стрелческата дружина „Смедерево“ отбелязаха 127 годишнина на спортния клуб.
От Стрелкови клуб „Диана“- Ямбол Атанас Чакалов в първия ден на първенството спечели сребро при юношите до 20 години. Бронзови отличия извоюваха Петко Турлаков при 18г и дебютанта в международни турнири Петко Митев, който в конкуренция с 30 стрелци постигна първия си успех от голямо състезание. Отборът на Стрелкови клуб „Диана“ Ямбол в състав Атанас Чакалов Петко Турлаков и Димитър Драголов за трета поредна година взе купата за второ място.
В големият старт- състезанието за Walther Youth Cup, двама състезатели на Стрелкови клуб „Диана“ влязоха във финалната осмица. Петко Турлаков записа втори резултат в квалифиациите , Атанас Чакалов шести , а Петко Митев остана десети на шест точки от борбата за отличия. Във финала Петко Турлаков ,който печели първото издание на турнира през 2015 г. , остана с бронз, а носителят на сребро от миналогодишното състезание Атанас Чакалов завърши четвърти.
Въздушен пистолет марка LP 400, на известната оръжейна фирма Valter, която беше основен спонсор на „Valter Купа за младежта“ в Смедерево спечели отново състезателката на СК Светкавица Търговище Мирослава Минчева, която взе трофея и в първото издание през 2015г.