Медали за ямболските стрелци

На завършилото в София Държавно първенство по спортна стрелба с малокалибрен пистолет, състезателите на Стрелкови клуб „Диана“ Ямбол с треньор Георги Стоянов спечелиха четири златни, един сребърен и два бронзови медала. Шампион при мъжете в бързата стрелба с пистолет 2х30 изстрела на 25 метра е Борис Кукучев. Борис Кукучев се завърна тази година на огневият рубеж след двугодишно прекъсване, като досега участваше в състезанията с пневматичен пистолет, а тази година във вътрешните турнири на малокалибрено оръжие записа и два отлични резултата от 576 точки.

В петдневния маратон на държавното първенство с малокалибрено оръжие от състезателите на Стрелкови клуб „Диана“ Ямбол с шампионски титли в стрелбата с пистолет на 50 метра при юноши старша и юноши младша възраст от държавното първенство се завърнаха и Атанас Чакалов и Петко Турлаков. Двамата спечелиха титлите на България и на пневматичен пистолет през зимата. Димитър Драголов спечели за втора поредна година, титлата в стрелбата 30+30 изстрела спортен пистолет на 25 метра за юноши младша възраст. Възпитаникът на СУ“Пиер дьо Кубертен“ –Ямбол Христо Дойнов за трета поредна година е вицешампион при юношите старша възраст в бързата стрелба с пистолет 2х30 изстрела на 25 метра. В същата дисциплина бърза стрелба с пистолет при юноши старша и юноши младша възраст с бронзови отличия са Атанас Чакалов и Петко Турлаков. Чакалов спечели и бронз на 30+30 изстрела спортен пистолет на 25 метра за юноши ст. възраст. Стрелкови клуб „Диана“ Ямбол в състав Георги Михалев, Димитър Драголов и Петко Турлаков е отборен шампион в стрелбата с пистолет на 50 метра при юноши младша възраст.

14462859_1177087625696160_2280818660760535595_n 14484790_1173820762689513_9123772132045365178_n