Традицията трябва да се спазва, тя трябва да преминава през времето все така ярка, красива, да радва и да гордее! Така е в Стралджа! Винаги кукеровден е очакван, винаги в него се включват цели семейства, малки и големи обличат костюмите, раздрънкват хлопките с надеждата за добра, здрава и мирна година.
Три дни обикаляха кукерите града, посетиха общината, фирми и учреждения, благославяха за здраве. Във всеки дом ги посрещаха с радост, даряваха ги и пожелаваха този красив празник да продължава. Според ръководителя на групата Николай Богданов тази година кукерите са достигнали максимален брой от близо 120 като след тях децата също отбелязват рекорд. Събраната сума от дарения през трите дни надхвърля 5000 лв., които ще се използват за изяви на представителната кукерска група на национални празници и конкурси, определен процент ще бъде предоставен за дарение на нуждаещи се деца.
Днес благодарностите на организаторите от НЧ “Просвета – 1892“ Стралджа са към всички, които подпомогнаха този чуден празник да зарадва жители и гости на града – към всички участници в игрите и специално към ръководителя Николай Богданов, към всяко семейство което съхранява традицията и я предава на деца и младежи, към общинското ръководство, към звената „Общинска охрана“, полиция – Стралджа, жандармерия Бургас, към всички дарили средства за кукерската група, към многобройната публика, която присъства на заключителния етап на празника.
Нека да векува традицията!
Нека всяка година кукерите да ни радват!





You must be logged in to post a comment.