Изложбата ще бъде открита на 24 март от 17:30 часа във фоайето на художествена галерия „Жорж Папазов“ – Ямбол. Входът е свободен.
Събитието се организира по повод Международния ден на кукления театър на 21.03 и Световния ден на театъра на 27.03. Ще бъде представен архивна колекция от кукли и сценографии, създавани от създаването на театър през 1957 година до днес и разкрива развитието на сценичния образ и театралната естетика в Ямбол.
Посетителите ще имат възможност да се срещнат отблизо с емблематични кукли от различни спектакли, както и да надникнат в процеса на създаване на сценичните пространства. Изложбата проследява не само визуалната история на театъра, но и творческите търсения на артистите, които стоят зад всяко представление.










You must be logged in to post a comment.