В началото на следващата седмица, Областна администрация Ямбол ще посрещне първата самостоятелна изложба на талантливата художничка Ванеса Йорданова, носеща провокативното заглавие „Дискомфорт“.
Изложбата включва двадесет и четири абстрактни картини, съчетаващи различни материали, текстури и техники. Всяка от тях носи собствен характер и оставя пространство за лично тълкуване.
Ванеса Йорданова е родом от Ямбол, завършила е Националната Художествена гимназия „Димитър Добрович“, град Сливен.
„Тази изложба ще бъде среща с един нов, уверен глас, който тепърва ще се развива. Ванеса е прекрасен млад човек, който не се страхува да заяви ясно себе си и това си личи от всяка една картина. Аз вече видях част от изложбата, каня и жителите на област Ямбол да се запознаят с нея, както и с един млад човек, посветен на изкуството!“, каза областният управител Биляна Кавалджиева-Димитрова.
„Дискомфорт“ кани както любителите на съвременното изкуство, така и всички, които търсят нещо различно — директно и истинско. Изложбата ще може да се види до началото на месец май, в Арт фоайето на Областна администрация Ямбол.
Откриване: 06.04.2026г. /понеделник/, 17:00 часа



You must be logged in to post a comment.