Златен и сребърен медал за БК „Априлец“ от Държавното лично първенство по бокс за младежи

Златен и сребърен медал завоюваха боксьорите на БК „Априлец“ от Държавното лично първенство за младежи. Турнирът се проведе в Ямбол, участие в него взеха 87 състезатели от 33 клуба от цялата страна.

Добрата новина за достойното класиране отново съобщи треньорът Димитър Мутафов заедно със златния медалист на редовната пресконференция на община „Тунджа“ в понеделник.

В категория до 81 кг  Христо Илиев е станал шампион, побеждавайки силен съперник от ЦСКА.

С бронзов медал в най-тежката категория над 91 кг е състезателят от Кабиле – Герасим Тенев.

Треньорът Димитър Мутафов изтъкна, че за втори път състезателят на БК „Априлец“ Даниел Асенов ще участва в олимпиада и му пожела успех и достойно представяне. От цяла България само две момчета участват в олимпиадата и едното е от община „Тунджа“ с гордост изтъкна треньорът.